Darmowe mapy – część 2

Kontynuując opis darmowych map, chciałbym zaprezentować kolejne ogólnodostępne serwisy internetowe, które pomogą w odnalezieniu miejsc i zaplanowaniu trasy przejazdu.

Kontynuując opis darmowych map, chciałbym zaprezentować kolejne ogólnodostępne serwisy internetowe, które pomogą w odnalezieniu miejsc i zaplanowaniu trasy przejazdu.

Map24 Polska jest częścią serwisu Interia.pl. Mapy podzielone są na nastepujące obszary: Europa, Ameryka Północna, Ameryka Południowa, Środkowy Wschód, Azja Pacyfik i Afryka Południowa. Map24 na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się niczym specjalnym, jednak oferuje kilka funkcji, których nie ma konkurencja.

Pierwszą funkcją jest widok 3D, który umozliwia obserwację mapy pod dowolnym kątem a nie tylko prostopadle. Drugą wyróżniającą się opcją jest podgląd trasy, a dokładniej mozliwość „przejażdżki” wzdłuz trasy. Przy połączeniu widoku 3D i podglądu trasy możemy poczuć się jak w symulatorze lotu. Oczywiście funkcje te nie są niezbędne dla turysty, ale chwila zabawy nikomu nie zaszkodziła.

Poza tym Map24 oferuje bardzo wygodny pomiar odległości oraz dla miast Europy zachodniej (niestety nie dla Polski) informacje o utrudnieniach w ruchu.

Kolejnym serwisem, który może przydać się przy planowaniu tras jest Lokalizator Internetowy Zumi.pl. Mapy Zumi.pl obejmują jedynie obszar Polski. Dlaczego więc warto zwrócić uwagę na tę mapę?

Otóż zawiera ona pokaźną bazę firm i instytucji połączoną z wyszukiwarką. Dodatkowo serwis posiada wyszukiwarkę bankomatów, atrakcji turystycznych oraz zaplecza hotelowo-gastronomicznego. Bardzo pomocne dla kierowców będą informacje o tzw. czarnych punktach, aktualnych utrudnieniach w ruchu drogowym, rozmieszczeniu fotoradarów, a także obrazy z kamer drogowych.